Kursy

Katedra Matematyki i Informatyki

Katedra Matematyki i Informatyki oferuje następujące kursy dokształcające:

Elementy matematyki wyższej

Elementy matematyki wyższej: Kurs jest przeznaczony dla osób podejmujących studia na kierunkach ścisłych lub technicznych (w dowolnej uczelni) oraz uczniów ostatnich klas szkół średnich interesujących się zagadnieniami matematyki wyższej i obejmuje 45 godzin w cenie 450 zł.

W ramach kursu możliwym będzie oswojenie się z takimi pojęciami jak (z zakresu rachunku różniczkowego) zbieżność, działania nieskończone, różniczkowanie i całkowanie funkcji rzeczywistej zmiennej rzeczywistej oraz (z zakresu algebry) rachunkiem macierzowym, teorią układów liniowych, działaniami na liczbach zespolonych.

Karta kursu – pobierz – plik pdf

 

Gdy dociekliwy uczeń zapyta o … różne modele probabilistyczne

Kurs jest przeznaczony dla nauczycieli matematyki uczących w szkołach średnich oraz osób zainteresowanych tą tematyką i rozszerzeniem swojej wiedzy. Obejmuje 45 godzin w cenie 450 zł.

W ramach kursu możliwym będzie przyjrzenie się możliwościom określania zdarzeń losowych oraz różnym sposobom definiowania prawdopodobieństwa ze szczególnym uwzględnieniem tych doświadczeń losowych, w których zdarzeń elementarnych jest nieskończenie wiele.

Karta kursu – pobierz – plik pdf

Nauka od podstaw programowania w języku Python dla nauczycieli

Kurs jest przeznaczony dla nauczycieli informatyki oraz zainteresowanych nauczycieli innych przedmiotów i obejmuje 45 godzin w cenie 450 zł.

W ramach kursu szczegółowo omówione zostaną podstawowe elementy języka Python takie, jak: zmienne, typy danych, operatory, instrukcje sterujące, funkcje, klasy i moduły, bogato ilustrowane przykładami. Na koniec kursu pokazane zostanie, jak można zbudować prawdziwą aplikację korzystając z bardziej zaawansowanych standardowych bibliotek (modułów) języka Python. Nabyte podczas kursu umiejętności i wiedza nie tylko umożliwią samodzielne rozwiązywanie zadań, ale pomogą w przekazaniu ich uczniom na lekcjach informatyki.

Karta kursu – pobierz – plik pdf

Blender – tworzenie grafiki 3D

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą od podstaw poznać techniki modelowania obiektów 3D, tworzenia realistycznych materiałów, komponowania scen oraz tworzenia animacji 3D. Obejmuje 45 godzin w cenie 450 zł. 

Kurs obejmować będzie szczegółowe omówienie sposobów tworzenia kompletnych scen 3D, w skład których wchodzi: modelowania obiektów 3D, tworzenie i nakładanie materiałów (tekstur), ustawienia kamer i oświetlenia sceny. Zostaną również przedstawione narzędzia programu Blender, które umożliwiają realizację powyższych celów. Ćwiczenia wykonywane w trakcie zajęć pozwolą w sposób praktyczny opanować wszystkie prezentowane narzędzia i techniki. 

Karta kursu – pobierz – plik pdf

Tworzenie dynamicznych stron internetowych w języku php

Kurs dokształcający przeznaczony jest dla osób posiadających podstawową wiedzę z zakresu html i dowolnego języka programowania. Obejmuje 30 godzin w cenie 250 zł. 

Kurs pozwoli poznać elastyczne narzędzia, dzięki którym uczestnik będzie miał możliwość wykonania funkcjonalności sklepu internetowego, kreowania jego wyglądu, dostosowania strony do potrzeb odbiorców i to wszystko będzie mógł dokonać samodzielnie.

Karta kursu – pobierz – plik pdf

Tworzenie zaawansowanych stron z wykorzystaniem „Content management system”

Kurs dokształcający przeznaczony jest dla osób posiadających wykształcenie co najmniej średnie, osób posiadających podstawową wiedzę z zakresu obsługi komputera. 

Obejmuje 30 godzin w cenie 250 zł. Kurs pozwoli poznać elastyczne narzędzia, dzięki którym uczestnik będzie miał ułatwioną możliwość modyfikacji funkcjonalności strony, kreowania jej wyglądu, dostosowania strony do potrzeb odbiorców i to wszystko będzie mógł dokonać samodzielnie, bez pomocy programisty. Jest to zatem nowa nieoceniona umiejętność, którą warto zdobyć, jeśli ma się w planach założenie własnej strony, bloga itp.

Karta kursu – pobierz – plik pdf